Już 300 gmin przystąpiło do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych

4 kwietnia 2022 r. odbyło się podpisanie aktu notarialnego powołującego do życia spółkę SIM Lubelskie. Jest to pierwszy SIM na Lubelszczyźnie, a dwudziesty siódmy w Polsce. Do spółki przystąpiło 17 gmin (Chełm, Hrubieszów, Izbica, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Leśniowice, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Niemce, Opole Lubelskie, Ryki, Siennica Różana, Szczebrzeszyn, Terespol, Tomaszów Lubelski oraz Włodawa), co oznacza, że łącznie w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych współpracuje już ponad 300 gmin z całej Polski.

Cieszymy się, że tak wiele samorządów zdecydowało się partycypować w programie SIM. Pokazuje to skalę problemu jaki stanowi deficyt tanich, dostępnych mieszkań na długoterminowy najem. Potrzeby w tym zakresie są ogromne praktycznie w każdym województwie. Chcemy zrobić wszystko, żeby tych mieszkań było jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie, zachowując jednocześnie wszelkie normy i standardy stosowane w nowoczesnym budownictwie

– powiedział Prezes KZN, Arkadiusz Urban.

Mam nadzieję, że już niedługo widoczne będą efekty naszej współpracy. SIM-y to bardzo cenna inicjatywa, dzięki której wiele rodzin o niskich dochodach będzie mogła zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu

– dodał Zastępca Prezesa KZN, Jakub Pyżanowski.

W ramach inwestycji prowadzonych przez spółkę SIM Lubelskie, planuje się wybudowanie co najmniej 1000 lokali mieszkalnych w regionie.

Do tej pory do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych z udziałem KZN przystąpiło już 300 gmin, które będą budować ponad 26 tys. mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z opcją wykupu. W najbliższym czasie powstanie kilka kolejnych SIM-ów, które zwiększą ten wolumen do ok. 30 tys.

Język | Language
Skip to content